עשרות אלפים ברחבי מדינת ישראל מתגוררים ביחידות דיור. יחידות דיור מאופיינות כחלל אשר בתוכו נמצאים למעשה החלקים השונים בבית. לרוב, השטח ביחידות הדיור מצומצם במיוחד אך באמצעות עיצוב פנימי של יחידת הדיור וחשיבה מקצועית ניתן בהחלט להפוך את החלל הקטן והמצומצם לחדר מרווח אשר נעים מאד לגור בו.

תהליך עיצוב יחידת דיור צריך להתבצע לאחר אפיון וזיהוי המטרה מצד הלקוח. בשלב הראשוני בתהליך העבודה של מעצבת הפנים, על המתגורר ביחידת הדיור להיפגש עם מעצבת הפנים ולנסות לתאר את מבוקשו מיחידת הדיור שלו, לאחר תהליך אפיון מקצועי של מעצבת הפנים, ניתן להכיר את הצרכים של המתגורר ביחידה ואת האופי שהוא מעוניין שיהיה ליחידת הדיור שלו.

תהליך עיצוב יחידת דיור

נחלק את שיטת העבודה לעיצוב יחידת הדיור למספר חלקים:

  1. פגישת היכרות, אפיון וזיהוי צרכי הלקוח – בתהליך זה מתקיימת פגישה בה מפרט הדייר את מבוקשו. עליו לתאר למעצבת הפנים באיזה תנאים הוא מעוניין לגור, באיזה אווירה הוא מעוניין ביחידת הדיור שלו ואילו אלמנטים היה מעוניין להוסיף ליחידת הדיור שלו. לאחר הפגישה הראשונית, על מעצבת הפנים לחשוב על כיוון של עיצוב ולהציג בפני הלקוח מספר סקיצות שונות לעיצוב וסידור הדירה שלו.
  2. זיהוי היתרונות – מעצבת הפנים צריכה להשתמש בחלל הקיים ולזהות את היתרונות של החלל ולהיעזר בהם בתהליך העיצוב של יחידת הדיור. כך למשל, במידה והיחידה קטנה, ישנן שיטות סידור של החלל שיוכלו "להרחיב" אותו ולהעניק אווירה נוחה ונעימה יותר ביחידת הדיור.
  3. עיצוב הרהיטים: רבים חושבים שעל מנת לעצב את יחידת הדיור שלהם הם ידרשו לקנות רהיטים יקרים במיוחד, אך למעשה, תפקידה של מעצבת הפנים היא ללוות את הלקוח בכל השלבים ולהתאים עבורו את הרהיטים בתקציב שהוא מגדיר מראש.
  4. חלק בלתי נפרד מתהליך השירותים שלי כמעצבת פנים הוא מסע הקניות שעורכים יחד, על מנת לוודא שאכן בוחרים ברהיטים הנכונים שישמשו אותנו בתהליך העיצוב של הבית.
  5. סידור הבית בצורה נכונה עשוי לרווח את יחידת הדיור והוא שלב קריטי במיוחד בתהליך העיצוב של היחידה.

מעוניינים להפוך את יחידת הדיור שלכם למקום הנוח ביותר עבורכם? אני מציעה לכם להיעזר בשירותיי וליהנות משירות מקצועי וניסיון רב בתהליכי עיצוב יחידת דיור תוך התאמה לצורכי הלקוח.